Dynamos
Robustný model motora pre automatické posuvné brány. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam sa Dynamos stane Vaším nenahraditeľným pomocníkom vo svete automatických brán. Motor Dynamos poháňa osvedčená 24V elektronika, ktorá je precízna a bezpečná.
Nachádzate sa v základnej ponuke motorov pre automatické posuvné brány. Momentálne je v ponuke iba jeden model - motor Dynamos, s ktorým však budete nadmieru spokojný. Všetky verzie motora Dynamos koriguje 24V elektronika. Jednotlivé verzie motora sa líšia svojou silou, preto sú rozdelené podľa hmotnosti brány, ktorú sú schopné bez problémov utiahnuť.
Pre technické údaje a viac informácií o motoroch Dynamos kliknite na obrázok alebo text, prípadne si vyberte požadovanú verziu motora Dynamos z ponuky na bočnom panely.
Posuvná brána sa hodí, ak nemáte priestor na krídlovú bránu. Pri výrobe a inštalácii posuvnej brány už treba dopredu myslieť na to, že k nej budete v budúcnosti inštalovať motor. Bránu treba na spodnej časti predĺžiť, aby ju vedel motor pohodlne otvárať a aby bol pritom nenápadne schovaný za múrom. Rovnako je vhodné pripraviť si napojenie elektrickej siete k bráne, ak uvažujete o budúcej inštalácií motora na bránu. Ak na založenie automatickej brány budete myslieť dopredu, ušetrí Vám to veľa času, námahy, vyberanie dlaždíc či rezanie betónu. Treba tiež zvážiť na akom systéme chcete bránu posúvať.
Posuvnú bránu môžete posúvať po koľajnici, ktorá však musí byť precízne vyrovnaná a ukotvená v pevnom povrchu ako je betón alebo asfalt. Výhodou koľajnicovej posuvnej brány je menší priestor potrebný na otvorenie brány ako pri samonosnom systéme. Nevýhodou však stále ostáva relatívne náročná údržba. Vodiacu koľajnicu brány treba stále udržiavať v 100% stave a chrániť ju pred napadaným snehom, kamienkami alebo námrazou. Všetky cudzie prvky na koľajnici by mohli viesť k poškodeniu posuvnej brány aj motora, ktorý ju poháňa.
Samonosný systém je kombinácia dvoch veľkých vozíkov, na ktorých sú pripevnené kolieska s ložiskami. Posuvná brána potom stojí na takomto samonosnom systéme a nepotrebuje na zemi žiadnu vodiacu koľajnicu, ktorá má v zimnom období problém s námrazou. Menšou nevýhodou je väčší priestor potrebný na otvorenie brány (v porovnaní asi o 1/3 viac ako je šírka prejazdu bránou). Po samonosnom systéme sa potom pohybuje C-profil, ktorý nesie celú bránu. Samonosný typ posuvnej brány je v súčasnosti najobľúbenejší pre jeho ľahkú údržbu a bezproblémovú prevádzku. Najviac budete mať svoju posuvnú bránu so samonosným systémom radi v zime, keď nasneží a bude mrznúť.
Dôležité sú tiež vodítka posuvnej brány, ktoré musia by dobre osadené, aby brána ostala stáť vo zvislej polohe a jej hmotnosť spočívala iba na samonosnom systéme alebo koľajnici. Nakoniec treba myslieť na pravidelnú údržbu, aby posuvná brána hladko chodila na koľajnici alebo samonosnom systéme a mala hladký dojazd - aby Vám zo steny nevytrhla koncový doraz. Prudkými nárazmi pri dojazde sa pomaly ničia nielen dorazy, ale aj prevody motora.
Ilustračné obrázky vyobrazujú koľajnicový typ posuvnej brány s motorom Dynamos. Na posuvnej bráne je vidieť vodorovné upevnenie hrebeňov, na ktorých sú pripevnené koncové dorazy. Vyobrazená je klasická inštalácia posuvnej brány so signalizačným majákom a dvoma pármi bezpečnostných fotobuniek. Ďalšie obrázky znázorňujú typický samonosný systém, ktorý sa skladá z dvoch vyobrazených vozíkov. Hmotnosť posuvnej brány spočíva iba na samonosnom systéme, takže visí vo vzduchu a oproti koľajnicovej posuvnej bráne si vyžaduje oveľa menšiu údržbu.